Як правильно чистити зуби?

Чому треба чистити зуби?

   Зміст:

 1. Як правильно чистити зуби?
 2. Яка зубна щітка краща?
 3. Якою зубною пастою чистити зуби?
 4. Чи можна чистити зуби содою?
 5. Відео як чистити зуби

Порожнину рота, в якій, власне, і знаходяться зуби, сама інфікована з усіх порожнин людського тіла, недостатній догляд може призвести до сумних наслідків. Залишки їжі під впливом бактерій будуть піддаватися розпаду, гниття і бродіння. Крім того, м’який зубний наліт буде виділяти кислоту, що руйнує емаль, внаслідок чого утворюється карієс. Все це шкодить не тільки зубам , але також може спровокувати захворювання внутрішніх органів, знизити захисні здібності організму і стати джерелом неприємного запаху з рота.

Чи потрібно чистити зуби? Вирішувати, звичайно, тільки вам. Ще древні люди, не знаючи про небезпеку карієсу, намагалися за допомогою саморобних зубочисток у вигляді стебел трави і розжованих паличок очищати свої зуби після їжі. На жаль , за весь час існування людства так і не вдалося привчити доглядати за порожниною рота всіх поголовно. До цих пір не рідкість «екземпляри», які вважають, що чищення зубів – це абсолютно марне заняття. Наприклад, в Китаї половина сільського населення ніколи в житті навіть не тримала зубної щітки в руках. Ясна річ , що розплатою за подібну халатність служить втрата зубів, а беззуба людина ніколи не була прикладом для наслідування в розвинених суспільствах.

Як правильно чистити зуби?

Як правильно чистити зуби

Як правильно чистити зуби?

Неправильне чищення зубів – явище, масштаби якого величезні. Практично кожен з нас не вміє чистити зуби так, як треба. Незважаючи на уявну простоту процесу, у світі існує маса «іменних» методик чищення зубі. Всі вони відрізняються характером рухів, послідовністю і положенням щітки щодо зубного ряду або ясен. Наприклад, знаменитий стоматолог Рейте пропонував ставити зубну щітку під кутом 90 градусів, а Стілман відзначився тим, що рекомендував при чищенні зубів максимально сильно натискати на ясна.

 • На щастя, з праць своїх колег сучасні стоматологи взяли тільки все найкраще і звели це до кількох загальним правилам того, як саме треба чистити зуби:
 • Сама чистка повинна тривати не менше 3- х хвилин;
 • Тримати щітку слід під кутом 45 градусів відносно зубів і ясен;
 • Щоб не розносити мікроби по всій порожнини рота , процедуру рекомендується розділити на дві частини: спочатку почистити нижній зубний ряд , а потім верхній;
 • Починати слід з передніх зубів, поступово рухаючись до заднім;
 • Нижні зуби чистять знизу вгору, а верхні – зверху вниз;
 • Жувальна поверхня зубів обробляється круговими рухами;
 • Після полоскання рота не забудьте почистити язика, де також накопичується досить мікробів. Пам’ятайте, що язик обкладений нальотом, є таким же розсадником мікробів, як і відкладення на зубах;
 • На завершення процедури рекомендується користуватися ополіскувачами для порожнини рота;

Чистити зуби рекомендується два рази на день: після сніданку та вечері. Це класика гігієни порожнини рота. Але не секрет , що звичка проводити гігієнічні процедури перед ранковою трапезою не така вже рідкість. Багато людей старшого віку звикли вранці чистити зуби саме до їжі. Їм доведеться це робити і після сніданку , або міняти свою звичку .

Так як чистити зуби у сні не виходить ні у кого, ввечері чистка проводиться з завершення вечері або останнього прийому їжі. Звичайно , в ідеалі потрібно чистити зуби навіть після обіду, але не завжди для цього є можливості. Вийти з положення можна, просто ополоснувши рот або пожувавши жуйку протягом 10 хвилин , але не довше!

Яка зубна щітка краща?

Яку зубну щітку обрати?

Яку зубну щітку обрати?

У справі підтримки гігієни порожнини рота хороша зубна щітка грає ключову роль. Так що вибирати її потрібно уважно. Перше, на що слід орієнтуватися, це ступінь жорсткості. Тим, хто впевнений у захисті своїх ясен, можуть використовувати жорсткі щітки. Їх жорсткість забезпечує саме потужне очищення від нальоту.

М’які зубні щітки слід віддати перевагу у разі схильності до кровоточивості ясен, щоб не травмувати їх додатково. Якщо дана проблема сильно вас турбує , то варто задуматися про те , щоб почати лікування гінгівіту. А ось самими універсальними у використанні є щітки середньої жорсткості. Вони підходять більшості людей. Пам’ятайте, що очищуюча головка зубної щітки не повинна бути великою, інакше її ефективність знижується.

Вибираючи між звичайною щіткою і електричною, знайте, що фахівці не довели, яка з них буде кориснішою для ваших зубів. Однозначну плюс електричної щітки в тому, що вона простіше у використанні, а також зручніше для літніх людей і дітей. В іншому її користь залежить від того, як ви з нею управляєтеся. Найбільш ж ефективною вважається ультразвукова щітка. Вона, як правило, має кілька частот ультразвуку, що дозволяє вбивати бактерії не тільки на поверхні, але і на глибині 5 мм під яснами. Це стане хорошим доповненням до комплексу заходів з лікування пародонтиту. Міняти будь-яку, навіть саму хорошу зубну щітку слід раз на 3-4 місяці.

Якою зубною пастою чистити зуби?

Зубна паста

Зубна паста

Основним призначенням зубних паст є посилення миючого ефекту від механічного впливу зубної щітки на зуби. Тому їх основу складають піноутворювачі та абразивні речовини. Однак зубні пасти не просто сприяють очищенню поверхні зубів, але і надають профілактичну і лікувальну дію, для чого в них додають активні речовини. Багато хто задається питанням, який зубною пастою краще всього чистити зуби. Відповідь проста – тієї, яка вам найбільше підходить.При виборі пасти потрібно орієнтуватися на проблеми, які вас турбують. Наприклад, людям з чутливими зубами підійдуть неабразивні пасти з хлоридом калію або хлоридом стронцію.

Для тих , у кого проблема з яснами, рекомендуються зубні пасти з протизапальною і антибактеріальним ефектом. З метою загальної профілактики карієсу і захворювань пародонту кожному з нас слід чистити зуби пастами, що містять фтор. Але використовувати їх постійно не варто.

Пасти з фтором слід чергувати з пастами без нього, які також будуть корисні людям з флюорозом (захворювання зубів, викликане надлишком фтору в питній воді). Важливий момент! Для повноцінного чищення зубів достатньо всього лише 5 мм смужки зубної пасти.

Чи можна чистити зуби содою?

Крім звичайних зубних паст, для чищення зубів використовуються, так звані, народні засоби. Найбільш популярним з них є харчова сода. За рахунок її високих абразивних властивостей вважається, що даний засіб може допомогти у відбілюванні зубів вдома. Відбілюючого ефекту ви безперечно, доб’єтес, але лише за рахунок того, що сода буквально здере верхній шар емалі.

Аналогічні результати можна отримати, якщо чистити зуби вугіллям, хоч він і має знезаражувальні властивості. Є й ті, хто вважають, що можна чистити зуби сіллю, так як вона володіє масою корисних елементів. Можливо, сіль і допомагає зняти зубний наліт, а в деяких випадках і зубний камінь, але слід враховувати і негативні фактори. По-перше , вона повинна бути дуже дрібно стовчені, а , по-друге, слід пам’ятати , що емаль у вас не вічна і піддавати її щоденному впливу солі також небажано.

Взагалі, сучасна стоматологія дотримується тієї думки, що чищення зубів повинне бути максимально бережним. Більшість лікарів-стоматологів категорично не рекомендують використовувати вище описані засоби.

Відео правильне чищення зубів

Як правильно чистити зуби?
2 votes, 5.00 avg. rating (91% score)

Tags:

Category: Особистість

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


+ п'ять = тринадцять