Як правильно скласти та написати резюме? Зразок резюме.   Зміст:

 1. Структура резюме
 2. Про що не слід писати в резюме?
 3. Яким повинне бути ідеальне резюме?
 4. Зразок резюме
 5. Відео “як написати резюме”

Якщо ви шукаєте достойну роботу, без резюме  на сучасному ринку праці вам не обійтись. Саме тому від того наскільки правильно  ви його складете, буде залежати успішність вашої подальшої кар’єри. Текст вашого резюме насамперед повинен бути лаконічним і одразу викликати у працедавця цікавість та бажання призначити вам зустріч. Цей документ не просто повинен нести інформацію про ваші професійні навички, а й виділяти вас із натовпу конкурентів.

Тому до питання “як написати резюме” ви повинні віднестись дуже відповідально. Непогано було б перед написанням документу пошукати у компетентних джерелах інформацію під грифом “зразок резюме”. Як зробити.pp.ua спеціально для вас підготував декілька зразків резюме.

Структура резюме.

як написати резюме

Як написати резюме: структура

Резюме повинне мати чітку структуру та бути об’ємом не більше двох сторінок і вміщувати таку інформацію:

На початку документу ви повинні викласти особисту контактну інформацію:

 • Прізвище та Ім’я;
 • Місце проживання;
 • Телефон (вказуйте за умови що у вас є можливість по ньому постійно спілкуватись);
 • Електронну адресу, якщо вона у вас є.                                                                                                                                                 

Мета. У цьому пункті напишіть посаду на якій ви б хотіли працювати, чітко та обґрунтовано викладіть чому саме на цю посаду ви претендуєте і чому, на вашу думку, ви її достойні зайняти.

Кваліфікація. Потім потрібно описати  саме ті свої професійні навички та досягнення, які додадуть вам ваги в очах працедавця.

Досвід роботиНаступне, про що ви повинні написати – це ваш досвід роботи. Пишіть про останні 10 років, викладайте все дуже лаконічно та доступно. Пам’ятайте, що спочатку ви повинні написати про своє останнє місце працевлаштування. Пишіть приблизно так:

 • Назву компанії на якій ви працювали;
 • Якою діяльністю займалась компанія;
 • Термін вашої роботи в компанії;
 • Посаду на якій ви працювали;
 • Ваші посадові обов’язки;
 • Ваші досягнення та професійні навички.

При описі досягнень пишіть дієсловами (розвивав, заощадив, збільшив, скоротив і тд…).

Освіта. Про отриману освіту залежно від віку потрібно писати по-різному: якщо ви тільки її отримали – це ваш головний козир і акцентуйте в своєму резюме на ньому найбільше уваги; якщо ж ви отримали освіту багато років тому, робіть ставку  саме на досвід роботи.

Додаткова інформація. Напишіть додаткову інформацію про свої життєві надбання: володіння мовами і якимись сучасними комп’ютерними програмами, наявність водійського посвідчення та інше.

Про що не слід писати в резюме?

як написати резюме

Як написати резюме: що не слід писати

Ні в якому разі не вказуйте в резюме:

 • Цілу трудову біографію (вашого роботодавця будуть цікавити тільки 3-5 останніх місць роботи періодом не більше 9-ти років);
 • Не описуйте ваше здоров’я та фізичні дані;
 • Не потрібно писати про ваші слабкі сторони;
 • Вказувати чому ви пішли з минулої роботи;
 • Не потрібно давати рекомендаційні листи та вказувати списки людей, які можуть вас рекомендувати (цей список потрібно підготувати окрема, на співбесіді він може знадобитися).

Все це стосувалося питання “як написати резюме”, але ж дуже важливо і те, яке враження складе цей документ і який він буде мати стиль.

Яким повинне бути ідеальне резюме.

Насправді скласти ідеальне резюме не так вже й складно, просто треба дотримуватись основних принципів. Ви знайшли в інтернеті або завантажили у нас на сайті “зразоки резюме“, написали його згідно цього прикладу, а що ж далі? Все дуже просто. Вам потрібно, щоб хтось досвідчений прочитав його і висказав  свою відверту думку.

Поради для написання хорошого резюме на роботу:

 1. В жодному разі резюме не повинне виглядати як суцільна власна реклама, у ньому ви маєте переконати працедавця, що виграє саме він, коли дасть вам роботу;
 2. Увесь документ повинен бути впевненим, але ця впевненість має на чомусь базуватись. Тобто ніколи не викладайте у резюме ті свої професійні навички та досягнення, які ніколи не зможете підтвердити на практиці;
 3. Стиль документу в жодному разі не повинен бути нав’язливим, не треба у примітці перераховувати людей, що зможуть підтвердити вашу несамовиту талановитість і вказувати їх телефони;
 4. Насправді, іноді і у нашій країні працедавець хоче отримати рекомендації на робітника з останніх місць роботи, але охочіше отримує інформацію про них при особистій зустрічі з претендентом на вакансію;
 5. Прикладіть  зусилля і зробіть своє резюме максимум  позитивним, передайте ним свою активну життєву позицію і в пригоді для цього вам стануть конкретні факти вашої користі для попереднього місця роботи: ви принесли компанії економію у таку-то  конкретно суму, реалізували такий-то проект, що дало таку економію та інше;
 6. У написанні резюме використайте як можна більше дієслів у теперішньому часі, що також вкаже на вашу цілеспрямованість та активність;
 7. Якщо маєте хист, складіть резюме на двох мовах, наприклад, ще й на англійській, зрозуміло, дотримуючись усіх правил та рекомендацій.

Зразки резюме

Як скласти резюме

Як скласти резюме: зразки резюме

zrazok-rezume1 zrazok-rezume2 zrazok-rezume3

Завантажити зразки:

 1. Секретар
 2. Програміст
 3. Менеджер
 4. Маркетолог
 5. Директор
 6. Водій
 7. Бухгалтер
 8. Без досвіду роботи

Відео “як написати резюме”

Як правильно скласти та написати резюме? Зразок резюме.
6 votes, 4.17 avg. rating (82% score)

Tags: , ,

Category: Бізнес

Comments (5 коментарів)

Trackback URL | Comments RSS Feed

 1. Ольга коментує:

  Хочу правильно скласти та написати резюме тому, що шукаю іншу роботу

 2. Олег коментує:

  В кого є багато зразків резюме?

 3. Roma коментує:

  Гарні зразки резюме, але їх би ще в текстовому форматі =(

 4. Дмитро коментує:

  Хотів замовити резюме, але не зміг знайти підприємств які цим займаються =(
  Доведеться пробувати складати резюме самому.

 5. Олег коментує:

  Складання резюме дуже важлива справа, треба приділити багато часу щоб написати резюме. Я вирішив заплатити професіоналам, які написали за мене резюме, поки через декілька днів мають дописати.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


шість + = вісім