Як зробити лук та стріли?

   Зміст:

 1. Як зробити лук?
 2. Як зробити стрілу?
 3. Відео як зробити лук та стріли?

Вітаю вас на сайті «Як зробити?». Сьогодні, в цій статті ви дізнаєтесь як       зробити лук та стріли, також відео на цю тему. Однією з найбільш ефективних саморобних видів зброї є лук. Перші луки були винайдені ще 15 тисяч років тому, можна догадатись, що тодішні технології не були дуже розвинутими, і вам вдасться без проблем самостійно зробити лук. До того ж оволодіти ним ви зможете досить швидко. Отже почнемо.

Як зробити лук?

Для виготовлення лука нам потрібна деревина, бажано щоб була добре витримана 2-5 місяців, якщо не хочеться стільки чекати, то можна використати і свіжо-зрізану деревину. Але в такому випадку, на жаль пружність лука збережеться не дуже довго. Тому краще зробити зразу декілька луків, і коли відчуєте, що лук почав втрачати пружність – просто візьміть інший.

Як зробити лук?

Як зробити лук?

Яка деревина підійде для лука?
Для виготовлення лука підійде практично люба деревина, що росте на Україні. Бажано вибирати гнучкі, пружні і досить товсті прути.

  Рекомендується: Ліщина; Береза; В’яз; Ялівець; Дуб; Ясен.

Як визначити довжину лука?
Довжина лука повинна бути приблизно 120 см, але буде краще, якщо його підігнати по вашому зросту.

Як зробити лук?

Як визначити довжину лука?

Щоб визначити правильний для вас розмір лука – один кінець лука потрібно тримати біля стегна правою рукою, а інший кінець витягнувши ліву руку убік – довжиною лука буде максимальне віддалення між руками.
Завдяки цьому способу у вас вийде стандартний лук (для використання довгого лука потрібні більші вміння).

Як зробити основу лука?
Лук потрібно робити так, щоб посередині його ширина складала близько 5 см, звужуючись до 1 см на кінцях. Тепер робимо зарубки для кріплення тятиви, їх потрібно робити на відстані 1,3 см від кінців.

Як зробити лук?

Як зробити основу лука?

Як зробити тятиву лука?
Найкращий матеріал для тятиви – сириця (недублена шкіра) вона дуже міцна та еластична. Потрібно вирізати з неї смужку шириною 3 мм, але сумніваюсь, що ви зможете знайти сирицю в себе вдома ?, тому можна використовувати й інші матеріали наприклад міцну мотузку або шнур. Якщо лук буде дуже легко натягуватись тоді, напевно, потрібно вкоротити тятиву. Встановлена на луку тятива повинна мати невеликий натяг, коли ви будете відводити стрілу перед пострілом повинний створюватись основний натяг.

Як закріпити тятиву?
На кожному кінці лука потрібно зробити один оберт тятиви і зафіксувати її двома вузлами як на зображенню. Якщо дерево вашого лука не вистояне тривалий час, тоді краще знімати тятиву коли лук не використовується.

Як зробити лук?
Як закріпити тятиву лука?
Як зробити лук?
Як закріпити тятиву лука?

Правильно зроблений лук буде більш ефективним ніж просто зігнутий прут, але коли пружність лука втратиться потрібно робити інший лук.

Як зробити стрілу?

Для виготовлення стріли підійде будь-яка рівна гілочка чи прут, одним з найкращих матеріалів для стріл є береза. Довжина стріл повинна бути близько 60 см, а товщина 6 мм. Старайтесь робити тільки прямі стріли. Щоб перевірити наскільки пряма стріла, просто прикладіть її до натягнутої тятиви лука. Також стріли повинні бути дуже гладкими без задирок і горбиків. Коли ми обрали і підготували прути для стріл потрібно на одному кінці зробити виріз глибиною 5 мм і шириною як ваша тятива.

Як зробити лук?

Як зробити стрілу?

Як підвищити точність стріл?
Щоб точність попадання ваших стріл була кращою вони повинні мати оперення. Найкращий матеріал для оперення – це пташине пір’я, якщо його немає в наявності, можна використовувати й інші матеріали: легку тканину, папір і навіть листя вирізавши їх у потрібній формі.
1) Розріжте перо до середини по центру його стержня.
2) Залиште по 20 мм оголеного стрижня пера з обох кінців , щоб прив’язати оперення до стріли
3) прив’яжіть три крила оперення , рівномірно розташувавши їх по колу стріли.

Як зробити наконечники стріл?
Робочий кінець стріли повинний бути гострим і міцним. Можете загострити саму стрілу і надати їй твердості випалюючи на вогні, або краще зробити жорсткий наконечник. Для наконечника добре підійде бляха, або кремінь. Розріжте кінчик стріли і вставте туди наконечник, який щільно обмотайте.

Відео як зробити лук та стріли?

Як зробити лук та стріли?
13 votes, 2.69 avg. rating (55% score)

Tags:

Category: Різне

Comments (4 коментарі)

Trackback URL | Comments RSS Feed

 1. Сілена коментує:

  Хочу мати лук, але чи вийде у мене зробити? Потребую допомоги сильної статі

 2. Ігор коментує:

  Найтолковішв інструкція з тих яку я зміг знайти в мережі…)

 3. Денис коментує:

  А в мене більше ніж на 50 метрів летить. Я стрілу з штапика віконного робив.

 4. Igor коментує:

  Дуже багато часу піде на такий лук, я кились робив лук з ліщини та міцного шнурка, на відстань 30 метрів дострілював.)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


п'ять + сім =