Як зробити презентацію powerpoint відео та детальна інструкція?

   Зміст:

 1. Обдумайте усе до дрібниць
 2. Отже почнемо!
 3. Усе по шаблону!
 4. Теми!
 5. Шрифт?
 6. Краще сто разів побачити!
 7. Музика!
 8. Анімація!
 9. Переходи?
 10. Перегляд!
  Відео як зробити презентацію 

На сьогоднішній день комп’ютерні технології охопили всі сфери нашого життя. Для успішного виступу на сьогодні нам буде не достатньо лише розповісти про свою ідею. Слухачам обов’язково захочеться побачити супровід фотографій, чіткі креслення, грамотно виконані схеми та багато іншого, для цього ви повинні знати як зробити презентацію.

Саме через це на сьогодні практично неможливо уявити демонстрацію чогось без презентацій. І це не є випадковістю, адже нам відомо, що людина може засвоювати близько 10-70% почутого, 20-70% побаченого, та 65-80% того, що вони і почули і побачили одночасно.  Презентації на сьогодні незамінні в більшості сферах діяльності людини: економіка, педагогіка, дизайн, маркетинг, інженерія та ін… Якщо ви будете знати як зробити презентацію, то в певній мірі це стане запорукою успіху, адже у всіх учасників процесу відкриються нові шляхи для розвитку уявлення, мислення, відкриття нових творчих здібностей.

В офісний пакет програм Microsoft Office включено програму Microsoft Office PowerPoint – ця програма є однією з найкращих і найпростіших інструментів для створення презентацій. PowerPoint дає нам змогу розробити свою ефективну презентацію для супроводу нашого виступу. Оскільки виступати нам доводиться не раз в житті, нам потрібно виділити трохи часу для того щоб дізнатися як зробити презентацію.

Як зробити презентацію

Презентація powerpoint в школі

Проводити презентацію  PowerPoint можна в різноманітних формах: доповіді, виступи, покази кінофільмів чи фотографій, виставки або навіть театралізовані виставки.  Презентація  PowerPoint  може бути простою, схематичною, може вміщувати графіки та схеми, різні ілюстрації, та вражати спец ефектами. Усе залежить тільки від вашої фантазії.

Як зробити презентацію PowerPoint або

десять кроків до мети.

Крок 1. Обдумайте усе до дрібниць!

Не забувайте, що презентація – це лише супровід виступу чи доповіді, а не його заміна. Для початку розробіть концепцію виступу, а вже потім можете братися за створення презентації. Для цього опишіть такі пункти:

 • Для якої мети ви будете використовувати презентацію?
 • Особливості ваших слухачів.
 • Тривалість презентацію та зміст.

Крок 2. Отже почнемо!

Початком створення презентації  PowerPoint є запуск самої програми. Дальше оберіть функцію «Створити слайд», яка розташована на панелі навігації у верхньому правому кутку, оберіть макет слайда. Макет, який ви обрали можна застосовувати як до всієї презентації, так і до кожного слайда.

Як зробити презентацію

Перше вікно програми Microsoft PowerPoint 2010

Корисна порада:
 • Не розміщайте на одному слайді декілька блоків зорового чи текстового заповнення. Це може вас відволікати, розсіювати увагу та погіршити концентрацію.[/note]

Крок 3. Усе по шаблону!

В усіх нових презентаціях  PowerPoint за  замовчуванням  використовуйте шаблон презентації. Для створення нової презентації на основі шаблону PowerPoint, натисніть кнопку  Office в меню, яке відкрилось оберіть команду «Створити». В цьому ж вікні у групі «Шаблони» виберіть «Порожні і останні» та двічі натисніть на кнопку «Нова презентація».

Як зробити презентацію

Створення презентації в PowerPoint

Шаблон для PowerPoint можете обрати також з допомогою пункту «Встановлені шаблони”, там побачите шаблони «Класичного фотоальбому», «Сучасного фотоальбому», «Рекламного буклету», «Вікторини», «Широкоекранної презентації».

Крок 4. Теми!

Для надання презентації PowerPoint  бажаного зовнішнього вигляду – по вкладці «Дизайн» перейдіть у групу «Теми» та натисніть по потрібній вам темі. Для зміні зовнішнього вигляду слайдів, на вкладці «Слайди» оберіть бажані слайди, клацнувши правою кнопкою миші на тему, яку ви хочете застосувати до слайдів, і в контекстному меню виберіть команду «Застосувати до виділених слайдів».

Як зробити презентацію

Презентація PowerPoint – вибір теми

Як вибрати тему презентації PowerPoint

Теми для PowerPoint знаходяться в самій програмі вони є універсальними для кожної з презентацій. Натиснувши на кнопки: «Кольори», «Ефекти» та «Стилі тла» ви можете змінити кольори вибраної теми.

Також ви можете самостійно створити тему для презентації Microsoft PowerPoint, використавши ваші малюнки та фотографії.

Корисна порада:
 • Для кращої читабельності текст має контрастувати з тлом.
 • Слайди не потрібно робити надто різними за кольорами.
 • Використовуйте три-чотири кольори на одному слайді – це покращить концентрацію та сприятливо плине на сприйняття.

Крок 5. Шрифт?

Презентація Microsoft Office PowerPoint дозволить вам обирати та змінити типи, розміри і кольори шрифтів. Робота з текстом презентації практично така ж як і на Microsoft Office Word.

Як зробити презентацію

Презентація PowerPoint – вибір шрифта

Для написання тексту – поставте курсор в поле «Тема слайда» або «Текст слайда», дальше по вкладці «Головна» перейдіть в групу «Шрифт», де оберіть бажаний шрифт та його колір з розміром.

Крок 6. Краще сто разів побачити!

Для надання презентації PowerPoint зрозумілості, , якщо необхідно, барвистості на окремому слайді можете розмістити схему, графік, фотографію, малюнок, колаж. Щоб це зробити – по вкладці «Вставка» перейдіть в групу «Ілюстрації», натиснувши на обрану групу ілюстрацій. Фотографії або малюнки можете додати в презентацію, використавши вже відомі команди “Копіювати” та “Вставити”.

Як зробити презентацію

Презентація PowerPoint – додавання зображення

Корисна порада:
 • Уникайте використання слайда «картинка, обтічна текстом». Ілюстрації краще розміщувати на окремих слайдах, підписавши під ними основну інформацію. Текст в таких випадках буде краще сприйматися на слух.
 •  Картинки чи фотографії вставляйте лише хорошої якості та великого розміру, бо при розтягуванні вони втратять різкість, чим зіпсують ефект від презентації.

Крок 7. Музика!

Презентація Microsoft Office PowerPoint буде більш виграшною якщо ви додасть до неї музику. Як PowerPoint вставити музику? По вкладці “Вставка” перейти у групу «Кліпи мультимедіа» і обрати функцію «Звук». В списку команд, який з’явиться, натисніть «Звук з файлу». Відкриється діалогове вікно, в ньому вкажіть папку, в якій знаходиться музика та тип звукового файлу. Дальше оберіть спосіб відтворення музики: «автоматично» чи «клацанню». У вкладці, яка появилась «Робота зі звуком» оберіть «Параметри звуку» і встановіть бажану команду.

Як зробити презентацію

Презентація PowerPoint – додавання музики

Корисна порада:
 • Не перестарайтесь зі звуком інакше виступ буде погано чути.
 • Для музичних супроводів презентацій краще обирайте спокійні інструментальні або класичні мелодії. Слухачі не будуть відволікатись від презентації, а музика додасть емоційності виступу.

Крок 8. Анімація!

Також ви можете урізноманітнити презентацію PowerPoint використовуючи ефект анімації, їх можна додати до любого об’єкту на слайді. Щоб додати анімацію по вкладці «Анімація» перейдіть у крупу «Анімація»  та відкрийте «Настройка анімації». Дальше натисніть по тексті чи об’єкті, до якого хочете додати анімацію. В області «Настройка анімації» натисніть «Додати ефект», і зробіть одну чи декілька дій з додаванням ефектів. Ефекти появляться у списку «Налаштування анімації» за порядком їхнього додавання. Також у полі «Зміна ефекту» ви можете встановити початок анімації, напрямок та її швидкість.

Як зробити презентацію

Презентація PowerPoint – додавання анімації

Корисна порада:

 • Не перенасичуйте презентацію ефектами. Надмірна кількість ефектів буде відволікати слухачів і заважати їм концентруватися на основному зміст виступу.
 • Запам’ятайте, анімацію потрібно використовувати по мінімуму.
 •  Анімацією виділяйте ключові слова, цифри, позначайте висновки.

Крок 9. Переходи!

З допомогою переходів між слайдами ви можете зробити презентацію PowerPoint більш ефектною. Для додавання однакових переходів між слайдами презентації, на вкладці «Анімація» клацніть за ескізом слайда і в групі «Перехід до наступного слайду» оберіть потрібний ефект зміни слайдів.

Як зробити презентацію

Презентація PowerPoint – вибір ефекту переходу на новий слайд

Для встановлення швидкості зміни слайдів, у групі «Перехід до наступного слайду» натисніть кнопку «Швидкість переходу», і оберіть потрібну швидкість. У групі «Зміна слайда» вкажіть порядок змін: «по клацанню» чи «автоматично».

Також до змін слайдів ви можете додати звук. Щоб це зробити на вкладці «Анімація» в групі «Перехід до наступного слайду» натисніть кнопку «Звук переходу» , щоб додати звук виберіть його з списку. Для додавання звуку, якого у цьому списку немає, оберіть команду «Інший звук». Відкриється вікно, оберіть ваш звуковий файл, після чого клацніть на кнопку ОК.

Корисна порада:

 • Не робіть звукові переходи дуже частими.
 • Зміну слайдів презентації PowerPoint зручніше робити «по клацанню миші».

Крок 10. Перегляд!

Ось ми вже завершили роботу над слайдом. Давайте переглянемо вашу презентацію, в правому нижньому куті клацніть на кнопку «Показ слайдів». Якщо вам не подобається один зі слайдів повернутись до редагування ви зможете натиснувши «Esc». Після перегляду вашої презентації збережіть її.

Висновок.

Тепер ви знаєте як робити презентацію в PowerPoint. На цьому ваші уроки по  презентації PowerPoint не закінчаться. Кожного разу, коли ви будете створювати нові презентації, ви будете дізнаватись про нові можливості створення презентацій.

Завантажити пробну версію PowerPoint

 Відео Як зробити презентацію PowerPoint

Як зробити презентацію powerpoint відео та детальна інструкція?
3 votes, 4.67 avg. rating (88% score)

Tags: , ,

Category: Hi-Tech

Comments (1 коментар)

Trackback URL | Comments RSS Feed

 1. Андрій коментує:

  Класс.. Дякую за поради.
  Робив презентацію з хімії, досить непогано вийшло. :-)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


два + шість =